Фаворит Маркет
КнигиБиографии, мемуары
Літературно-меморіальний музей Ярослава Галана. Путівник.

Літературно-меморіальний музей Ярослава Галана. Путівник.

€3 (≈$3.28)
Описание
Путівник склав Я.Цегельник. Фото В.Ольхомяка. Вид. друге, перероблене і доповнене. Львів Каменяр 1972 67 с., іл. М'яка обкладинка,  зменшений формат. формат.
Ярослав Олександрович Галаан (1902-1949)  радянський письменник, журналіст, громадський і політичний діяч. Закінчив гімназію у Перемишлі. Навчався у Віденському  та Краківському університеті. Викладав польську словесність в українській приватній гімназії в Луцьку. 1929 позбавлено права на педагогічну роботу в межах тогочасної Польщі як члена КПЗУ й активіста прокомуністичної організації революційних письменників «Горно» у Львові.  1932 року до УРСР на навчання виїхала дружина письменника - Ганна Галан (Геник). 1937 року - її, студентку Харківського медичного інституту, за фальшивим звинуваченням арештували й невдовзі стратили. Письменник брав активну участь у комуністичному підпіллі, в підготовці та проведенні Антифашистського конгресу діячів культури. 1935 Галану було відмовлено в радянському громадянстві. Співробітник львівських часописів «Вікна» (друкований орган «Горна») та «Нові шляхи». Після приєднання Західної України до СРСР працював кореспондентом львівської обласної газети «Вільна Україна» (1939-1941), республіканських газет - «Правда Украины» та «Радянська Україна» (1942-1948). Від листопада 1945 до квітня 1946 - спеціальний кореспондент газети «Радянська Україна» на Нюрнберзькому процесі. У воєнні та повоєнні роки Ярослав Галан засуджував ідеї української державності, засуджував ОУН, УПА, а також греко-католицьку церкву. Вбитий у робочому кабінеті двома бойовиками ОУН-УПА, один з яких був особисто знайомий з письменником. Вважається, що приводом для вбивства стали антиклерикальні памфлети письменника. Проте В.Кук, командувач УПА та сучасні дослідники припускають, що замах був організований співробітниками КДБ з метою дискредитації націоналістичного підпілля в очах громадськості. Наклад книги 15 тис. прим. Вага книги 60 гр.
Стан книги: добрий
№1591
Оплата
Оплата на картку ПриватБанка, системами MoneyGram, Western Union.
Повна передоплата, післяплатою книги не висилаю.
------------
Payment by PrivatBank card, MoneyGram, Western Union systems.
Доставка
Міжнародне АВІА пересилання Укрпоштою рекомендованим відправленням (бандероль, дрібний пакет, посилка). По Україні пересилання Укрпоштою та Новою поштою.
В Росію та Білорусь не висилаю. 
International AVIA forwarding by Ukrposhta by registered mail.
Продавец отправляет в другие страны
Смотрите также
Посмотреть все